|
Like.a.Princess
.:New Bebe!!!:.
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1
|
|
Se lasa dimineata peste uriasa intindere a orasului New York.In jurul unui hotel de 5 stele,grupuri largi de adolescenti si copii se invarteau tipand si scandand.Concertul se terminase iar fanii extaziati erau inca in forma,delirul ii drogase. La etajul al patrulea al hotelului,in spatiul special pentru VIP-uri,un tanar cu infatisare excentrica se plimba in jurul patului inalt si elegant,cu cearsafuri negre din matase si perne catifelate,visinii.Fata placuta,ochii aceeia misteriosi,inconjurati de tus negru.Parul de o lungime medie,intins cu placa ii venea in ochi cand vantul intra in camera.
In camera intra un barbat cu ochi stersi si costum negru.Parea dur si neprietenos,dar mai ales,periculos.
-Bill,baiatule.A fost genial,crede-ma.GENIAL! -Multumesc,mormai adolescentul cascand si intinzandu-se.Sunt extenuat.Vai,ma simt groaznic..ametit...Pedro,cred ca nu mai fac fata. Managerul se intoarse brusc. -Ce?Sigur ca faci.Sa nu indraznesti sa-mi bagi de-astea,e vorba de bani copilule,nu de somnic.BANI! MULTI! Asculta-ma,faima si banii,asta e tot. -Dar ma simt...de la o vreme am nevoie de o pauza,si nu o mai primesc. -Bill,Bill.Uite,aici e vina ta.VEzi totul ca pe o munca.Frate-tu stie sa se distreze.Rade,danseaza,se foloseste de sansa pe care a primit-o.Tu de plangi ca o fetita toata ziua.Ca te doare,ca nu stiu ce,ca ti-e greu,ca nu mai poti...Uite,iesi afara.Sunt sute de nebune care ar vrea sa sara pe tine.Sute!Milioane,ce zic eu sute.MILIOANE Bill! -Exagerezi,ofta baiatul. -Stii si tu ca e adevarat.Pentru unele tu esti totul,esti Dumnezeu si Universul.Du-te la una din ele,ai sa vezi ca ar face orice sa te aiba.Tom vede asta si de-aia e mereu fericit. -Nu cred ca-i fericit,e doar..doar..satisfacut. -Atunci,fii si tu satisfacut.Fa sex,flirteaza,razi.Copile,traieste! -Sunt extenuat.Ma simt la pamant. -Esti in varf,dobitocule,spuse barbatul printr-e dinti iesidn din camera.
Bill se aseza pe marginea patului,simtindu-se deprimat.Nu exista scapare,era prins in jocul faimeii.Trebuia sa traiasca dupa criteriile altora,viata sa nu exista. ,,Sunt mort.Pentru mine,eu sunt mort.O masinarie..''
A doua zi dimineata - Studio de inregistrari -NYU
-Asa baieti,sa incepem treaba.Urmatorul clip va ajunge pe ecrane in doar doua luni,turneul de promovare al albumului in trei.Trebuie sa dati tot ce e mai bun,striga managerul trupei Tokio Hotel asezat comod pe un scaun in fata celor patru. Tom devora cu sentiment o prajitura cu ciocolata,ranjind la toti cei care il priveau,avusese o noapte pe cinste,fiindca vorba sa ....sunt mereu fete cu turma,si cand esti EU..sunt turme cu turma.Gustav si Georg pareau adormiti,amandoi lipiti de scaune si cu fetele in maini.Bill insa nu parea deloc prezent. -Cum spuneam,pentru noul videoclip vom avea nevoie de cateva fetite.Asta vad ca nu te deranjeaza Tomy ( Tom devenise brusc atent si zambea larg ).Tema videoclipului va fi aleasa mai bine de un domn special,Hugo Marttini,celebrul Hugo.Va sosi in seara aceasta,la dineul organizat in cinstea voastra.Aveti o zi libera,de fapt,o dupamiaza. Eu ma grabesc,ce naiba..suntem in Neeeeew York ,baieti.Magazine!Bill,zambesti si tu putin?
-Sunt doar morocanos,incerca acesta sa dezminta durerea pe care o simtea de la o vreme. Tom sari de pe scaun. -Perfect.Cine vine in mall-uri?Abea astept sa cheltuiesc.Vii Bill?Bill? -N-am chef,du-te fara mine. Tom privi cum fratele sau iese tarsaindu-si picioarele din studio. ,,O fi obosit..'' Dar Bill se indrepta direct spre baie,unde asezandu-se pe jos intr-o cabina ,incepu sa planga,strangand din pumni si straduindu-se sa nu scoata zgomote [entru a nu fi descoperit.
Modificat de Like.a.Princess (acum 17 ani)
|
|